Demet Özdemir aşkın tanımını yaptı, babasına neden öfkeli olduğunu anlattı


Ünlü oyuncu Demet Özdemir, Ahmet Mümtaz Taylan’ın sunduğu “Empati” programına konuk oldu. Burada çarpıcı açıklamalar yapan Özdemir, aşkın tanımını yaptı: “Aşkı kimyaya bağlıyorum. Birini tanımak zorunda değilsin, tek saniyelik müthiş bir an. Tasarlayamazsın, tarif edemezsin, ama bunun enerjisel ve kimyasal bir şey aşk. Aşkın kalıcılığının olduğunu düşünmüyorum.

Hazları yaşadıktan, söyledikten sonrasının tamamen gerçeklerimizle tanışıp sevgiye dönüştüğüne inananlardanım. Aşkın uzun süre devam edebileceğini düşünmüyorum. Aşk bende çok kısa sürüyor.”

İlk aşkının ilkokul öğretmeni olduğunu söyleyen Özdemir, “İlk aşkım öğretmenimdi. Sınıf öğretmenimdi. Çok küçüktüm, 2’ye gidiyordum, ilgisi çok güzeldi, her gün farklı bir takım elbise giyiyordu, benim için inanılmaz bir jöndü” ifadelerini kullandı.

Ahmet Mümtaz Taylan’ın “Piyasanın içindeyken oyunculuk eğitimi almışsın” sorusu üzerine Özdemir, “Okullu olmak önemli bir şey. Eğitim benim için önemli, keşke gerçekten okullu olabilseydim” diyerek söze girdi.

Taylan’ın “Neden tam da okuman gerekirken akşam lisesini seçtin?” sorusu üzerine de, “Çünkü aileme bakmak zorundaydım. Ertelemek zorunda kaldım. Yine de bu bir şekilde iyilik ya, o bana başka bir yol açtı. Ama çok isterdim üniversite okumak, yüksek lisans yapmak” yanıtını verdi.

Ünlü oyuncu “Nasıl bir ailede, evde büyüdün” sorusuna şu yanıtı verdi: “İki farklı bir insanın birbirine âşık olup evlendiği ve çocuklarını olduğu bir ailenin içindeyim. Annem Berlin, babam İzmit Tavşancıl’da yaşıyordu. Bir tatilde karşılaşıp âşık olup evleniyorlar. Gün geçtikçe annem bazı gerçeklerle yüzleşiyor. İkisinin de yarım kalan hikayeleri vardı”

Özdemir “Babanla ne kadar süre görüşmedin? Sebebi neydi” sorusunu da yanıtladı:

“Annemle babam boşandıktan sonra görüşmemeye başladım. Ciddi bir uzaklık vardı, duygusal olarak da. Ben annemleydim. Bir an önce çalışmaya başladığım için biraz da öfkeliydim ona.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir